Belka
Niedziela, 19 Maja 2019   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świdnik - woj.Małopolskie i inne miejscowości na trasie przejazdu Szczawnica - Lublin

 
Lubelskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. okazały się pechowe dla nas Podróżujących na trasie Lublin - Zakopane przez Szczawnicę i z powrotem Zakopane - Lublin przez Szczawnicę. ------- W dniu wyjazdu 27.08.2018 do Szczawnicy z Lublina autobus zepsuł się pod Kraśnikiem, a podczas powrotu w dniu 01.09.2018 ze Szczawnicy do Lublina stało się podobnie i tym razem w samej Szczawnicy, skąd odwiózł nas bardzo Sympatyczny Pan Kierowca prywatnego BUS-a jadący po raz pierwszy w kierunku Lublina. Przy wsparciu Podróżnych dotarliśmy wszyscy bezpiecznie do swoich miejscowości na trasie Szczawnica - Lublin. Dziękujemy i Serdecznie Pozdrawiamy Pana ze Szczawnicy. ~~~~~~~~~~~~~ W czasie podróży mijaliśmy miejscowość o takiej samej nazwie w jakiej mieszkamy. Świdnik – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Łososina Dolna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa nowosądeckiego. Miejscowość położona jest w Beskidzie Wyspowym, w północno-wschodniej części Pasma Łososińskiego, na stokach jego wzniesień: Jodłowiec Wielki (482 m), Rachów (377 m) i Chełm (793 m). Wschodnie obrzeża miejscowości opadają do Jeziora Rożnowskiego. Z miejscowości spływają w przeciwnych kierunkach dwa potoki; jeden jest prawym dopływem rzeki Łososina, drugi (Świdnik), uchodzi do Jeziora Rożnowskiego. Przez miejscowość przechodzi droga krajowa nr 75. Wikipedia. ~~~~~~~~~~ muzyka - Artur Venis "Don't Gooo" ~~~~~~~~~~

 


Maria Kalinowska {K1}
 
Data pliku video: 2018-10-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

  Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

  Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

  Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

  Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola