Belka
Niedziela, 19 Maja 2019   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LUBELSKIE POMAGA POTRZEBUJĄCYM

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomoc osobom z problemami natury społecznej i materialnej należy do najtrudniejszych spraw, z jakimi zmagają się samorządy. Problemy te stanowią barierę, którą trudno jest pokonać bez kompleksowych rozwiązań ze strony lokalnych instytucji. Dlatego w związku z działaniem 11.1 Aktywne włączenie, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił nabór projektów, które mają pomóc w poprawie sytuacji najbardziej potrzebujących. W puli środków przeznaczonych na dofinansowania znajdzie się prawie 100 milionów złotych. Konkurs jest skierowany do lubelskich jednostek pomocy społecznej, i partnerujących im organizacji pozarządowych, które chcą współtworzyć kompleksowy system wsparcia dla osób w trudnej sytuacji osobistej i zawodowej.

Pełna treść wiadomości na: dziennikwschodni.pl/artykulysponsorowane/n,1000225279,lubelskie-pomaga-potrzebujacym.html
dziennikwschodni.pl, Źródło artykułu: dziennikwschodni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

  Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

  Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

  Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

  Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola