Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz DKK

Data publikacji: 2018-02-23, Data modyfikacji: 2018-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwszy jubileusz bez tortu i świeczek! 22 lutego odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który od 11 lat działał przy filii nr 4 M-PBP w Świdniku. Choć działalność biblioteki została czasowo zawieszona to członkinie Klubu nie rezygnują ze spotkań. Uległy modzie na czytanie książek i nie chcą zrezygnować z przyjemności płynących z lektury. Chcą prowadzić interesujące dyskusje, poszerzać swoje horyzonty literackie,  wypowiadać swoje niezależne, krytyczne  myśli na temat przeczytanych lektur. Tymczasem spotykają się w bibliotece przy Niepodległości 13, ale z niecierpliwością czekają na reaktywowanie Filii nr 4,  bo to  tam wszystko się zaczęło... Wczoraj rozmawiały o twórczości Jarosława Iwaszkiewicza, a za miesiąc 22 marca zapraszają na spotkanie z filozoficzno-metafizyczną poezją Bolesława Leśmiana.

Pełna treść wiadomości na: bibliotekaswidnik.pl/index.php/612-jubileusz-dkk
bibliotekaswidnik.pl, Źródło artykułu: bibliotekaswidnik.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

  Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

  Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

  Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

  Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola