Belka
Poniedziałek, 27 Maja 2019   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

CHCEMY BASENU W ŚWIDNIKU! | 01.06.2018 r.

 
Od 2016 roku w Dniu Dziecka przypominamy burmistrzowi Jaksonowi jakie powinny być priorytety inwestycyjne miasta. Świdniczanie zasługują na miejsce do rekreacji i wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Takim miejscem był w dawnych latach kompleks Avii. W 2016 roku nagłośniliśmy temat budowy basenów i hali sportowej. Wtedy wydawało się, że władze miasta wezmą się wreszcie do pracy. Niestety, poza wizualizacjami i obietnicami, że baseny zostaną otwarte przed wakacjami w 2018 roku (sic!), nie zdarzyło się dotąd prawie nic. Wyburzono stary basen, dawną halę, podpisano umowę z firmą Warbud bez przetargu na ponad 50 mln zł. Nadal nie ma projektu, nie widać profesjonalnych działań, są tylko kolejne obietnice i wizualizacje. Kiedy burmistrz budował swój urząd za 12,5 mln zł i teraz, gdy wydaje 9 mln zł na remont Placu Konstytucji 3-go maja, działano szybciej. Czas wystawić rachunek burmistrzowi za to wieloletnie zaniechanie w sprawie tak ważnej dla wszystkich Świdniczan. Jeśli chcecie zmiany priorytetów inwestycyjnych, wspierajcie Świdnik Wspólna Sprawa. Więcej na temat: swidnikwspolnasprawa.pl/akcje-spoleczne/batalia-o-baseny-avii/ Film ukazał się wcześniej na naszym Facebooku: facebook.com/swidnik.wspolna.sprawa Muzyka w tle: bensound.com

 


Świdnik Wspólna Sprawa
 
Data pliku video: 2018-08-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

  Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

  Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

  Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

  Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola