Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Avia Świdnik - MOTOR LUBLIN 11.11.2017

 
Na ostatni wyjazd w rundzie jesiennej wybraliśmy się do Świdnika. Początkowo włodarze Avii przeznaczyli dla nas tylko 156 wejściówek i nie chcieli rozmawiać na temat przyznania większej puli, dlatego wcale nie ogłaszaliśmy ‚wyjazdu’, a zapisy przeprowadziliśmy we własnym gronie. Już na zbiórce okazało się, że liczba chętnych na obejrzenie tego meczu zdecydowanie przewyższa ilość biletów, która na nas czekała. Mimo tego wyruszyliśmy z nadzieją, że wszystkim uda się obejrzeć derby z perspektywy sektora gości. Pod stadionem w Świdniku pojawiliśmy się godzinę przed pierwszym gwizdkiem i początkowo nie było większych problemów z dostaniem się do klatki, dopiero po kilkunastu minutach rozpoczęło się drobiazgowe sprawdzanie listy, przez co niestety nie wszystkim udało się pojawić na miejskim obiekcie przed pierwszą minutą meczu, a około 40-osobowa grupa z różnych względów została pod stadionem. Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania czterech zwrotek hymnu w związku z przypadającym na ten dzień Świętem Niepodległości. Ostatnie osoby pojawiły się na sektorze dopiero w 20 minucie meczu i dopiero od tego momentu ruszyliśmy z dopingiem, który tego dnia stał na dobrym poziomie. Jak na derbowe spotkanie przystało, nie obyło się bez wymiany uprzejmości z gospodarzami. Największym hitem okazała się debiutująca przyśpiewka skierowana w stronę dziewczyn zza miedzy: „‚Avia zawsze ma wymówki, że to flaga od siatkówki, że nas trzystu ich piętnastu – zwykła banda pederastów”

 


Forza MotorTV
 
Data pliku video: 2017-11-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

  Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

  Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

  Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

  Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola