Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pospolite zioła o właściwościach leczniczych, które warto znać!

Data publikacji: 2017-12-15, Data modyfikacji: 2017-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Odwieczny związek człowieka z przyrodą to fakt, z którym nie da się dyskutować. Wszak nasze umysły pozwoliły nam na rozwój technologii, nauki, konstruowania i budowania, ulepszania życia na każdym kroku w celu ochrony przed zimnem, gorącem i szkodliwymi czynnikami środowiska. Jednak powszechnie jest wiadomo, iż to my – sami ludzie – wywołujemy te czynniki, które najbardziej nam szkodzą i przyczyniają się do nadmiernej eksploatacji naszego organizmu i zapadnia na coraz to nowe choroby. Wynikiem tego są choroby cywilizacyjne między innymi nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory, alergie, miażdżyca, osteoporoza i wiele innych. Aby złagodzić nieco negatywne skutki cywilizacji należy sięgnąć do natury oraz jej darów, które nadal są dla każdego, mimo wszędobylskiego betonu, na wyciągnięcie ręki. Jednym z takich cudów natury, które mają pozytywne oddziaływanie na nasz organizm są zioła. Pospolite zioła i ogólnodostępne, która można nie tylko dostać w każdym sklepie zielarskim, ale także wyhodować w swoim ogródku czy w doniczce na balkonie, a przy odpowiednim zasobie posiadanej wiedzy z zakresu botaniki możemy niektóre z nich pozbierać samodzielnie w naturze.

Pełna treść wiadomości na: dziennikwschodni.pl/artykulysponsorowane/n,1000210376,pospolite-ziola-o-wlasciwosciach-leczniczych-ktore-warto-znac.html
dziennikwschodni.pl, Źródło artykułu: dziennikwschodni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

    Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

    Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

    Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

    Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola