Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Książki mówione w formie Czytaka

Data publikacji: 2017-11-13, Data modyfikacji: 2017-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
M-PBP w Świdniku przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących-Edycja 2017"  finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix".                Dzięki temu projektowi mamy nadzieję, że nasza Czytelnia multimedialna-MediaStrefa stanie się bardziej dostępna dla osób z dysfunkcją wzroku.   Czytak Plus to w pełni przystosowany do potrzeb osób niewidomych odtwarzacz, który rozmiarami przypomina średniej wielkości telefon komórkowy (115 gram) i jest prosty w obsłudze.  Zalety urządzenia: odtwarza muzykę, książki i słuchowiska zapisane w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka a dzięki syntezatorowi mowy Ivona odczytuje również pliki tekstowe umożliwia zatrzymanie nagrania wraz z umieszczeniem w tym miejscu „zakładki” przewija nagranie umożliwia zwalnianie oraz przyspieszanie tempa nagrania przemieszcza się pomiędzy odcinkami lub zapisanymi książkami posiada pamięć wewnętrzną, wejście na karty SD, złącze USB, wejście na mikrofon, oraz wbudowany dyktafon posiada wbudowane radio FM posiada wbudowany głośnik i wejście na słuchawki, dzięki któremu można je podłączyć do sprzętu audio jest zasilany z wewnętrznego akumulatora lub zasilacza służącego jednocześnie jako ładowarka posiada smycz, która ułatwi korzystanie z niego w każdym miejscu.   Nasza biblioteka otrzymała zbiór ponad 1400 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten jest systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix. Niewidomi i słabowidzący czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem (w skład urządzenia wchodzi instrukcja obsługi i ładowarka). Bibliotekarz nagrywa na urządzenie wybrane przez użytkownika tytuły (wykaz książek mówionych) , po czym nagrywamy je na urządzenie i następnie wypożyczamy czytelnikowi na okres nie dłuższy niż 60 dni. W obecnej chwili Czytelnia posiada 3 takie urządzenia.   Wyszukiwarka książek Czytaka mogą wypożyczać do domu wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku, na zasadach określonych w regulaminie (poniżej).

Pełna treść wiadomości na: bibliotekaswidnik.pl/index.php/586-czytak
bibliotekaswidnik.pl, Źródło artykułu: bibliotekaswidnik.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat świdnicki – powiat w centralnej części województwa lubelskiego z siedzibą w Świdniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnik, Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki, zajmując powierzchnię 468.97 km².

    Atrakcje przyrodnicze powiatu świdnickiego stanowią: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Rezerwat leśny Wierzchowiska, obszar chronionego krajobrazu - Rezerwat leśny Wierzchowiska oraz 26 pomników przyrody.

    Do zabytków zaliczają się: zespół starego dworca kolejowego Świdnik, kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach, późnobarokowo - neoklasycystyczna dzwonnica z 1886 r., ruiny późnobarokowo-klasycystycznego zboru kalwińskieg również w Piaskach, „stary kościół” z 1726 roku w Małgiewie, późnobarokowy kościół par. pw. Św. Stanisława bpa, wybudowany w latach 1712-1727 w Biskupicach oraz wiele zabytkowych kapliczek.

    Stolica powiatu jest ośrodkiem przemysłu lotniczego; na jej teranie działają PZL-Świdnik produkujące śmigłowce.

    Przez powiat świdnicki przebiegają trasy międzynarodowe: E372 oraz E373. Świdnik posiada własne lotnisko dla helikopterów oraz małych samolotów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola